دبیرستان دخترانه آزاده (دوره اول) مدیریت آموزش و پرورش استان اصفهان

راهیابی و کسب رتبه های برتر کشوری در مسابقات دانش آموزی تبیان

کسب رتبه های برتر کشوری در مسابقات دانش آموزی تبیان

   در جشنواره بین المللی تبیان که هر ساله در اسفند ماه در ﺳﻄﺢ استانی و در اردیبهشت ماه در ﺳﻄﺢ ﻛﺸﻮﺭﻱ برگزار میشود،سه گروه از مدرسه آزاده در قسمت زیست شناسی موفق به کسب مقام شدند.

   در بخش سمینارها از بین 465 گروه شرکت کننده گروه سمینار مدرسه ازاده با عنوان ساخت آدﺍﻣﺲ برای بهبود آفت دهان موفق به کسب مقام برتر شدند و در بخش مسابقات،از بین 520 گروه شرکت کننده،در بخش مسابقات فتومیکروگراف  یک گروه  ﺍﺯمدرسه ازاده از پایه هفتم موفق به کسب مقام برتر کشوری  و یک گروه از پایه هفتم موفق به کسب مقام سوم کشوری شدند.

   دانش آموزان دبیرستان آزاده در رشته شیمی با دو عنوان تهیه پاک کننده های طبیعی و سطح آبگریز در مسابقه تبیان در مرحله استانی حائز رتبه برتر شدند و به مرحله کشوری راه یافتند. از بین 230 گروه راه یافته به مرحله کشوری در قسمت غرفه ها ،گروه پاک کننده های طبیعی در رشته شیمی رتبه برتر را کسب نمودند.

  گروه پاک کننده های طبیعی سعی نمودند با استفاده از مواد طبیعی (ضایعات آنها) پاک کننده طبیعی تهیه کنند که جایگزین پاک کننده های شیمیایی سنتزی شود. و بدین طریق سلامت افراد و محیط زیست را در برابر اینگونه پاک کننده ها که روزانه توسط افراد مورد استفاده قرار می گیرد. حفظ شود.

  گروه سطح آبگریز سعی نمودند بتوانند سطح شیشه را با استفاده از فناوری نانو آبگریز کنند.از آن جایی که امروزه ساختمانها به صورت انبوه و با ارتفاع زیاد ساخته می شوند ،برای حفظ زیبایی ظاهر شیشه های مورد استفاده در اینگونه ساختمانها در برابر آلودگی و قطرات باران شیشه های آبگریز می تواند مورد استفاده قرار گیرد.سایر تصاویر

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*
مشاهده لیست تمام مطالب...